Zimní škola v přírodě – Erlebachova a Josefova bouda 20.- 24.3.2023

Letošní zimní školu jsme si opravdu užili. Spolu tentokrát vyrazily třídy 3.A, 4.A, 5.A a 5.B. Ubytování jsme byli na dvou místech. 5.třídy si užívaly poklidné Josefovy boudy, kde měly každé ráno připravenou snídaní. Na Erlebachově boudě 3. a 4. třídy snídaly, na oběd a večeři se připojili i páťáci. Zde probíhalo i hodnocení každodenního programu a společné aktivity. Žáci se každý večer dozvěděli něco nového o chování na horách, bezpečnosti při lyžování, první pomoci… Ve volných chvilkách si děti užívaly hraní stolních her a povídání s kamarády a učiteli. 

Od prvního dne jsme lyžovali na sjezdovce u hotelu. Zde se děti rozřadily do družstev tak, aby ve skupinách byli přibližně stejně zdatní lyžaři. Druhý den se dvě skupiny vydaly lyžovat na vzdálenější sjezdovku na Davidovky. Velmi ochotný personál Moravské boudy zabezpečil přesun ke sjezdovce pomocí rolby. Poskytnul nám zázemí na odpočinek a připravil oběd. Zde si další den užívala i třetí skupina lyžařů.Čtvrtá skupina lyžovala na sjezdovce u hotelu.  Na závěr dne si všichni lyžaři prožili napětí opravdového lyžařského závodu.  Večer byli všichni odměněni medailemi, diplomy a nesměly chybět ani sladké odměny za vzorné chování na sjezdovce, v restauraci i hotelu.

Den před odjezdem domů se už ohlásila obleva, foukal vítr, ale to nám vůbec nevadilo, protože jsme měli naplánovaný den ve wellness a v prostorách hotelu a chaty. Užili jsme si vodní radovánky. Všechny třídy měly aktivity v bazénu proloženy čtením vlastních knih, psaním básní a jejich dramatizací a hraním her. 

Pobyt v horách jsme si všichni moc užili a budeme na něj vzpomínat nejméně do příštího roku, kdy nás bude čekat jistě neméně úspěšný výjezd za dobrodružstvím. Na závěr ještě velké poděkování všem v Erlebachově boudě, kteří svou péčí o nás přispěli k hladkému průběhu zimní školy v přírodě 2023.