O nás

TIP TOES PRIMARY SCHOOL – je česko – britská základní škola, Fakultní škola Univerzity Karlovy, Pedagogické fakulty, která od 1.9.2013 vyučuje jako bilingvní škola s výukou předmětů v českém a anglickém jazyce, a to již od první třídy. V září roku 2018 otevřela naše škola také 2. stupeň.

Vzdělávací program Tip Toes Primary School je akreditován MŠMT ČR. Svoji činnost realizuje v rekonstruovaných prostorách Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Brandýse nad Labem,v ulici Královická 915. Kromě prostor k pravidelné výuce škola využívá pro svoji vzdělávací činnost také tělocvičnu, zrcadlový sál, hudební sál, vlastní knihovnu a plavecký bazén. V budově fakulty pak využívá také dalších prostor, a to pro vlastní jídelnu – výdejnu obědů.

Třídy jsou vybaveny nejmodernějšími počítači / notebooky se sluchátky a mikrofony a interaktivní tabulí či projektorem. V prostorách pro výuku je zajištěn internet včetně serveru. Škola ve svém programu zahrnuje v oblasti IT postupné zvládání základů počítačového jazyka, a to přiměřenými metodami a vhodnými programy již od 1.ročníku. Výuka probíhá převážně v anglickém jazyce dle certifikace EDCL (www.edcl.cz ) v rámci MS Office.